Co podawać dziecku w celu wzmocnienia jego odporności?

Mój siedmiolatek przynajmniej raz w miesiącu ma katar lub kaszel. Zwykle kończy się na przyjmowaniu syropow, ale ja już mam wrażenie, że ciągle łapie wirusy. Zastanawiam się co mu podawać aby go uodpornic. Bierze czasem jakieś syropy lub tabletki na odporność ale jak widać słabo się sprawdzają. Chodzi do szkoły i podejrzewam, że stamtąd przynosi wirusy.

Szanowna Pani
Jeśli choroba występuje co miesiąc?- myślę że to jest tylko wirusy. W rodzinie dziecka nikt nie choruje na alergię? Niedobór odporności? Choroby występują w miesiącach letnich? Może dobrze by było by dziecko obejrzał alergolog? Zrobił badania ? Wirusów latem raczej nie ma .