Co powinienem jeść, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Mam 48 lat, waze 58 kg przy wzroscie 160cm, budowe ciala mam normalna, szczupla w pasie, jednak mam 34 procent tluszczu w sobie. Cisnienie mam niskie, wszystkie wyniki badan mam prawidlowe, lekarz powiedzial, ze jestem zdrowa. Lubie czekolade, ale jem tez sporo warzyw, owocow, miesa roznego rodzaju, makarony i ziemniaki, jajka i mleko. Nie jem smazonych potraw ani fast foodow. Nie jestem typem kanapowca, lubie sie ruszac, choc nie lubie cwiczyc. Przez kilka miesiecy jezdzilam prawie codziennie rowerem do pracy po 30 min w jedna strone, sporo maszerowalam i wykonywalam proste cwiczenia 3x w tygodniu. Jednak ta aktywnosc pokazala mi, ze mam 34 % tluszczu w sobie. Co ja robie zle? Co powinnam jesc i ile, zeby zrzucic ten tluszcz? Prosze o porade.

Witam serdecznie

58kg przy wzroście 160 to nie jest wysoka waga ale jeżeli zgromadziło się trochę tłuszczyku i przeszkadza to Pani to chętnie pomogę go zgubić.

Przede wszystkim powinna Pani nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Dieta wcale nie musi być męcząca a wręcz przeciwnie smaczna i przyjemna. Słodycze nie są niczym zdrowym ale można zrobić w domu ich dietetyczną wersję. Jak od czasu do czasu zje Pani kawałek sklepowej czekolady to też świat się nie zawali.

Jeżeli chodzi o produkty, które Pani wymienia to z pewnością powinna Pani jadać makarony pełnoziarniste, ziemniaki czyste z wody, uważać na ilość owoców, mięsa wybierać chude, mleko do 2% tłuszczu.

Bardzo się cieszę, że jest Pani aktywna. Połączenie odpowiedniej diety i ruchu przyniesie oczekiwane efekty.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668