Co powinienem zrobić w przypadku problemów z erekcją?

Dzień dobry. Co powinienem zrobić? Bardzo ciężko jest mi uprawiać seks. Seks zacząłem uprawiać jakoś w wieku 19 lat. Teraz mam 26 lat i cały czas mam problemy z erekcją. Podczas samotnej masturbacji penis stoi, ale tylko podczas stymulacji. Gdy przestaje to doslownie po 10 sekundach erekcja ustaje, bardzo szybko. Podczas seksu z kimś nie jestem osiągnąć w stanie mocnej erekcji, która pozwoliła by na penetrację. Tak się złożyło, że zacząłem uprawiać seks akurat jak rozpocząłem kuracje lekami od psychiatry na lęki, własnie w wieku 19 lat i nie wiem czy to przez te leki czy może przez cos innego. Biorę leki od psychiatry: Pramolan, Pregabalinę i w dodatku od endokrynologa Euthyrox. Pomyślałem, że może ten problem występuje z powodu mojej nadwagi. Aktualnie waże 76kg i mam 170cm wzrostu. Ale to dziwne, bo znam osoby bardziej otyłe i nie mają takiego problemu. Co powinienem zrobić? Udać się do rodzinnego? Może iść prywatnie? Może zrezygnować z leków od psychiatry? Odczuwam takie wrażenie, że owe leki już mi bardziej nie pomogą z moimi lękami i że muszę sobie jakoś sam poradzic, znaleźć pracę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o kwestię wagi, to przy Pana wzroście, waga nie jest wcale taka najgorsza, ponieważ wskazuje jedynie na lekką nadwagę, co raczej nie ma przełożenia na problemy z erekcją.

Najprawdopodobniej problem leży w psychice, ewentualnie w lekach, które Pan przyjmował. Zalecamy także udanie się na wizytę do seksuologa. Odpowiedni specjalista będzie w stanie przeprowadzić z Panem terapię, podczas której znajdzie sedno problemu i zaproponuje rozwiązanie. Możliwe, że pomocne będą również leki podtrzymujące erekcję.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pan informacje dotyczące zaburzeń erekcji:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.