Jak leczyć zaburzenia erekcji u 18-letniego mężczyzny?

Witam mam 18 lat, z aktualna dziewczyną jestem w związku od 1.5 roku, od roku uprawiamy seks oralny, i od 2 miesięcy próbujemy uprawiać seks, próbujemy to ważne słowo bo za każdym razem mi to nie wychodzi po prostu nie mogę stanąć na wysokości zadania, i mam pytanie czy to normalne? Czy mogę użyć leków na erekcje aby się przełamać z nadzieją że potem będzie w porządku?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

leki na erekcję nie rozwiążą Pańskiego problemu, będzie to jedynie rozwiązanie tymczasowe, a nie na tym Panu zależy. Istnieje wiele przyczyn problemów z erekcją – mogą to być zarówno przyczyny fizyczne, jak i psychologiczne.

Wśród przyczyn fizycznych wyróżnia się: problemy zdrowotne, takie jak nadciśnienie, choroby serca, zaburzenia hormonalne bądź cukrzycę. Znaczenie mogą mieć także używki. Wśród przyczyn psychologicznych znajduje się: stres, niska samoocena, niekomfortowe środowisko, niepewność czy lęk. Ważne jest również to, jak czuje się Pan w związku.

Zachęcamy Pana do wizyty u seksuologa, który z pewnością pomoże Panu zrozumieć ten problem oraz zaleci Panu dalsze postępowanie.

O problemach z erekcją pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.