Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób wyleczyć zaburzenia erekcji?

Witam, mężczyzna, 27 lat, moim problemem od 2-3 lat jest utrzymywanie erekcji. Stosowałem wiele tabletek ekstazy, od tego czasu nie mogę uprawiać seksu. Wyjątkiem jest seks oralny, gdyż tu nie mam żadnych problemów. Wszystkie badania zrobiono, wyniki są w normie. Chodzę również do psychologa, nie ma jednak żadnej poprawy, więc chyba to nic nie pomaga. Czy słuchanie płyt z zamkniętymi oczami to dobry wybór, bo tak robi właśnie mój psycholog na wizytach? Co robić dalej? Poszukuję specjalisty z Radomia.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Jeżeli ma Pan problemy z erekcją i jej utrzymaniem, to najlepiej, by udał się Pan do seksuologa. Drogą internetową nikt nie stwierdzi, czy zaburzenia erekcji mają u Pana charakter organiczny, psychiczny czy organiczno-psychiczny. Jeżeli wykonywane wyniki badań (np. poziom testosteronu, poziom prolaktyny, cukier itp.) nie wskazują na żadne nieprawidłowości, to być może dysfunkcja erekcyjna ma podłoże psychiczne (lęk przed posiadaniem dziecka, zadaniowe podejście do seksu, uwarunkowania masturbacyjne itd.). Być może również Pana problemy seksualne biorą się z tego, że zażywał Pan dość duże ilości ecstasy. Ecstasy jest narkotykiem, który wzmaga popęd seksualny, ale zaburza erekcję i hamuje uzyskanie orgazmu. Dobrze, że zaczął Pan szukać dla siebie pomocy. Jeżeli jednak żaden lekarz ani psycholog nie jest w stanie Panu pomóc, najlepiej, by udał się Pan do fachowca w dziedzinie seksuologii. Puszczanie płyt i ich słuchanie na sesjach z psychologiem ma zapewne na celu zredukowanie stresów i napięcia oraz ułatwienie relaksacji, by był Pan odprężony podczas stosunków. Wydaje mi się jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u seksuologa. Osobiście nie znam kontaktów do seksuologów przyjmujących w Radomiu, ale zachęcam Pana, by zajrzał Pan na stronę www.seksuolodzy.org.pl. Odsyłam Pana również do artykułów zamieszczonych w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja http://portal.abczdrowie.pl/co-na-problemy-z-erekcja http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-zaburzen-erekcji http://portal.abczdrowie.pl/jak-diagnozowac-problemy-z-potencja Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy