Jak mogę wyleczyć zaburzenia erekcji?

Witam. Mam 40 lat i od 5 miesiecy mam problem z erekcją. Nagle w ciagu tygodnia zanikła i trwa to do dzisiaj. Byłem u urologa który po badaniu prostaty stwierdził że wszystko jest w porządku. Zrobiłem badania mocz, morfologie, testosteron, lipidogram i wszystkie wyszły dobrze. Urolog przepisal tadalafil 5 mg na 3 miesiace. Po tych tabletkach wszystko jest w porzadku, a wzwod utrzymuje sie dlugo.Nie masturbuje się. Od 14 lat jestem żonaty i wszystko było ok. We wrześniu miałem zapalenie cewki ale po zastosowaniu maści dolegliwości ustąpiły. Nie mam też erekcji porannych ani w ciagu dnia. Przy próbie seksu wogole lipa żadnego wzwodu. Wogole penis jest jakiś wiotki i jakby mniejszy. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć i co robić. Urolog po drugiej wizycie stwierdził żebym poszukał dobrego psychiatrę seksuologa bo problem może być na tle psychiki.Juz nie wiem co robić.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli badania urologiczne wyszły w porządku, to zgodnie z zaleceniami lekarza, warto skonsultować się z psychiatrą lub seksuologiem, ponieważ problemy z erekcją mogą wynikać z przyczyn psychologicznych lub emocjonalnych. Często stres, lęk, depresja, niskie poczucie własnej wartości, problemy z relacjami, a także wcześniejsze traumy mogą wpływać na zdolność do osiągania erekcji.

Ponadto, warto także wprowadzić zmiany w stylu życia, które mogą pomóc w poprawie zdrowia seksualnego. Chodzi tutaj głównie o unikanie alkoholu, palenia, zdrowe odżywianie, regularną aktywność fizyczna i ograniczenie stresu.

W leczeniu problemu z erekcją może pomóc psychoterapia lub farmakoterapia np. z użyciem sildenafilu albo stosowanego przez Pana tadalafilu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-problemy-z-erekcja-w-wieku-39-lat

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.