Skąd u mnie ten lęk o utratę erekcji?

Skąd ten lęk o utratę erekcji witam mam 21 lat i za każdym razem przed stosunkiem myśle o tym czy mi nie opadnie podczas pieszczot nałogowo się dotykam i podświadomie sprawdzam czy mam erekcje zamiast podniecenia czuje lęk jak dochodzi do penetracji podczas stosunku panicznie się boje by mi nie zmiękł bo najem się wstydu , cały czas zaprzątam sobie tym głowę , co robić pomocy

Dzień dobry.
Jestem bliski zrozumienia Pana lęków, ale myślę, że w sytuacji intymnej warto skupić się na tym, co dzieje się między dwojgiem partnerów, a mniejszą uwagę na pozostałych sprawach.
Być może Pana lęk dotyczący erekcji i wspomnianych przez Pana dysfunkcji bierze się z nagromadzonego stresu wynikającego z tego, że może nie pójść po Pana myśli.
Ponadto uważam, że nie zawsze wszystko musi być rewelacyjnie. Seksualność, intymność, fizyczność to spontaniczność, to reakcje ciała, ale w szerokim połączeniu z naszą psychiką, myślami etc.
Proszę spróbować mniej zadaniowego podejścia do seksu. Proponuję również wizytę u specjalisty seksuologa - psychologa celem szerszego omówienia problemu i wypracowaniu działań, które będą zmierzały do rozwiązania Pana problemów.
Życzę cierpliwości i odwagi,
Dariusz Pysz-Waberski

Skąd ten lęk o utratę erekcji witam mam 21 lat i za każdym razem przed stosunkiem myśle o tym czy mi nie opadnie podczas pieszczot nałogowo się dotykam i podświadomie sprawdzam czy mam erekcje zamiast podniecenia czuje lęk jak dochodzi do penetracji podczas stosunku panicznie się boje by mi nie zmiękł bo najem się wstydu , cały czas zaprzątam sobie tym głowę , co robić pomocy

Bardzo trudno jest odczuwać przyjemność z seksu, gdy głowę zaprząta nam tak silny lęk. Zdecydowanie nie jest to naturalny stan, z którym można się pogodzić. Opisana przez Pana sytuacja sugeruje, że lęk o którym Pan mówi ma dużo głębsze podłoże, niż tylko obawa o brak satysfakcji ze stosunku. Może być związany z przeżywanym silnym stresem, zmianami w życiu związanymi z wkroczeniem w dorosłość, trudną sytuacją rodzinną, czy być spowodowany innymi czynnikami. Aby rozwikłać tę zagadkę, zrozumieć podłoże problemu oraz skutecznie mu zaradzić polecam Panu skontaktować się z psychoterapeutą. Terapeuta, który jest jednocześnie seksuologiem będzie najlepszym specjalistą dla Pana.