Co powinnam jeszcze zrobić, żeby było widać efekty odchudzania?

Witam. Jestem kobietą mam 39 lat, przy wzroście 168cm ważę ok 78kg. Od wielu już tygodni jem 4 posiłki ( godz. 8, 11, 14 i 17 - na kolację nie mam już ochoty bo nie czuję głodu). Staram się wypijać dziennie min 1l wody mineralnej. Mam jednak kłopot żeby schudnąć i nie widzę żadnych efektów. Co powinnam jeszcze zrobić żeby coś było widać. Proszę o poradę. Pozdrawiam Joanna

Warto byłoby się zastanowić nad jakością spożywanych pokarmów. Czyli nad tym co Pani dokładnie je w ciągu dnia. Być może są to produkty bardzo kaloryczne lub występują w dużych ilościach.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam. Proponowałabym aby sprawdziła Pani wartość swoich posiłków oraz ich kaloryczność.Może warto byłoby udać się do dietetyka który po dokładniejszym wywiadzie ułożyłby indywidualną dietę. pozdrawiam Monika Konieczna

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska