Co powoduje afty i nieprzyjemny zapach z ust?

Witam, mam taki problem polegający na tym, że niemal każde skaleczenie nawet to najmniejsze kończy się aftą. Rana która boli i biały nalot. Może wspomne też o tym, że zawsze po nocy czy też już po kilku godzinach snu źle pachnie mi z jamy ustnej i to dosyć mocno tak, że odrazu muszę umyć zęby. Czasami moja dziewczyna skarży się na to, że źle mi pachnie z buzi. Zęby myje zawsze 2 razy dziennie rano i wieczorem. Jeszcze jedna rzecz która może też być związana z tą sprawa to dość częste opryszczki

Witam,
Przyczyna Pana problemów może być osłabienie odporności (częste opryszczki i afty ) , jednak zalecam kontrolę u stomatologa w celu wykonania prawidłowej higienizacji jamy ustnej . Polega ona na usunięciu kamienia oraz osadu , skontrolowaniu stanu zębów.
To pomoże panu pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło