Co powoduje anterolistezę?

Czy anterolisteza moze byc spowodowana pracą fizyczną? Mam niecałe 40lat, a ponoć anterolizteza pojawia się zazwyczaj w wieku 50-60lat. Czy praca to przyspieszyła? Oto wynik mri: Anterolisteza stopnia II w L5-S1 z przewlekłych obustronnych ubytków części L5 z obustronnym uciskiem wychodzących korzeni nerwowych L5

Kręgozmyk - listeza może powstać na skutek zmian zwyrodnieniowych, przeciążeniowych , może powstać na skutek urazu oraz czynników wrodzonych które przyspieszą lub ułatwią jego powstanie. Wiek ma znaczenie w przypadku kręgozmyku na tle zmian zwyrodnieniowych.