Co powoduje ataki duszności u osoby leczącej niedoczynność tarczycy?

Witam, mam 20 lat. Od 8 miesiecy lecze sie na niedoczynnosc która pojawila sie nagle a raczej sie o niej dowiedzialam nagle gdy dostalam atak dusznosci w klatce piersiowej oraz straszne kolatania serca, ze myslalam ze mam zawal. Zabrano mnie na pogotownie gdzie wyszla tarczyca niedoczynnosc TSH 12. Od 8 msc biore euthoryx non stop inne dawki, od 25 do 88, teraz 75ug. A KOLATANIA DUSZNOSCI MAM NADAL. NAJGORSZE TO ZE SZYBKIE BICIA SERCA MAM W SPOCZYNKU PRZY LEKKIM SPRZATANIU LUB WSTANIU Z LÓŻKA. nie wspomne o wejsciu po schodach, bo czuje sie jak babcia. Echo robilam, wszystko ok tylko wyktyto łagodna niedomyklanosc aortana, wizyta kontrolna za rok... Ekg ok, krew równiez. wszyscy ze to od tarczycy lub mam nerwice. nie wiem co juz mam robic, 8msc bi9je mi serce jak szalone a kazdy lekarz kardiolog ze wszystko jest ok. Trudno mi z tym funkcjonowac. Ktoś mial taki przypadek? ktos mi wkoncu pomoze?

WItam
Euthyrox jest lekiem z reguły dobrze tolerowanym. Tak, jak w przypadku innych leków, mogą jednak wystąpić pewne skutki uboczne, które występują raczej przy niewłaściwym dobraniu dawki : zaburzenia snu, niepokój, nadmierna potliwość, spadek wagi ciała, bóle głowy, skłonność do biegunek, przyspieszenie czynności serca, uczucie kołatania serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, bóle w klatce piersiowej, a nawet wypadanie włosów.

Z drugiej strony kołatania serca , duszności, hyperwentylacja mogę być objawami
nerwicy lękowej
ale także objawami podwyższonego i chronicznego stresu
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

Radziłbym udać się do jakiegoś doświadczonego psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam, nie jestem lekarzem więc w sprawie medycznej się nie wypowiem. Jeśli wykluczy Pani medyczne przyczyny, a mimo to objawy duszności będą dalej wstępować zalecam udać się do psychoterapeuty. Być może Pani dolegliwości mają charakter psychosomatyczny, co oznacza, że doświadczenia z przeszłości (także te wyparte) wpływają na Pani obecny stan psychiczny, który objawia się poprzez dolegliwości z ciała. Psychoterapia pozwala lepiej zrozumieć siebie, co umożliwia poprawę komfortu życia. Pozdrawiam Ewa Janasz