Co powoduje ból brzucha podczas lekkich ćwiczeń?

Dlaczego wykonujac lekkie cwiczenia mięśni brzucha koncza sie u mnie bardzo silnym bólem? Majac okolo 20 lat trenowalem bez zadnej rozgrzewki z ciezarami i nigdy mnie tak brzuch nie bolał. Dzis mam 31 lat lekka nadwage i chcialbym wrocic do trenowania. Niestety kazde cwiczenia angażując miesnie proste brzucha koncza sie u mnie bardzo silnym bólem. Cwiczenia wykonuje bez żadnego obciazenia staram sie nie forsowac. Mimo to kazda proba konczy sie prawdopodobnie skurczem.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

ma znaczenie jaki to ból , gdzie boli i po jakim czasie od ćwiczeń. Warto poszukać przyczyny. Czy są inne objawy np. ze strony jelit, żołądka? Jakie ma Pan wyniki badań? Nadwaga wytmaga działania, ale nie może Pan ćwiczyć i cierpieć na bóle wprost nie wynikające z aktywności fizycznej -tzw. zakwasy. Polecam diagnosrtykę.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Najważniejszą kwestią jest ustalenie, czy boli Pana jakiś narząd wewnętrzny, czy po prostu mięśnie. Jeśli nie jest to kwestia mięśni - proszę udać się do lekarza.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Zdrowe nie znaczy nudne
https://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zdrowe-nie-znaczy-nudne.html