Co powoduje ból i ścisk w prawym podbrzuszu?

Witam, Czuje ścisk i ból w prawym podbrzuszu od 2 tyg. Rano rozwolnienia, później zatwardzenia i wzdęcia. Dzisiaj po wypróżnieniu silny ból w podbrzuszu a ścisk przesunął się do pachwiny,było mi zimno. Uczucie ucisku trwa calý czas Czasami spięcie mięśni miednicy i parcie na mocz.Tydzień temu robiłam badania- OB, morfologia i mocz- w normie. Lekarz stwierdził miesiąc temu jelito drazliwe, ale wcześniej nie miałam podobnych objawów.Dodam,że mam stresujący czas. Czy to moze być przez stres?

Dzień dobry. Jeżeli badania podstawowe, które Pani wykonała nie wskazywały na nieprawidłowości z zakresu medycznego, bardzo możliwe jest, że opisane przez Panią objawy mają podłoże psychologiczne. Gdy jesteśmy narażeni na duży i dłużej trwający stres przewyższający nasze możliwości poradzenia sobie z nim, skutkiem może być powstawanie objawów somatycznych z tym związanych. Proszę zadbać o siebie bardziej w tym czasie, zwracając szczególną uwagę na dostateczną ilość snu, wartościową dietę i relaks - fizyczny oraz psychiczny. Jeśli jest to trudne, warto udać się na konsultację z psychologiem celem uzyskania wsparcia w poradzeniu sobie z wynikającymi trudnościami i wzmocnienia posiadanych strategii opanowania stresu. Pozdrawiam serdecznie,

www.progress.warszawa.pl