Co powoduje ból lewej strony gardła?

Witam.Jakies 2 miesiące temu bliska mi osoba rozpoczęła pracę, w której intensywnie i praktycznie bez przerwy używa głosu, niedługo po tym pojawiły się u niej dolegliwości takie jak ból lewej strony gardła lecz tylko przy głośnym mowieniu gdy mówi normalnie nie boli, czasami ma chrypke chociaż ja w rozmowie prawie tego nie dostrzegam, pali papierosy i ma niedoczynność tarczycy.Osoba ta niedługo pójdzie do laryngologa lecz chciałbym poznać opinie państwa co to prawdopodobnie może być, czy to może być od pracy?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że najbardziej prawdopodobna jest infekcja która objawia się tak jak powyżej jest opisane. proponuję udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.