Co powoduje bóle pod żebrami z prawej strony?

Witam, od dłuższego czasu (kilka lat) doświadczam bólu pleców po prawej stronie pod żebrami, bliżej boku niż kręgosłupa. Zawsze myślałam że to od obciążania tej strony ciężką torebką, jednak w ostatnim czasie ból nasilił się i zauważyłam jego korelację z porami posiłków - ból przychodzi gdy mija dłuższy czas od ostatniego posiłku. Mam zdiagnozowany refluks oraz podejrzenie przepukliny rozworu przełykowego. Lekarze bagatelizują mój problem. Co to może być ? Ból łagodnieje kiedy siedzę lub leżę.

Witam. Przyczyn może być wiele. Jedna z najbardziej prawdopodobnych jest stan zapalny błony śluzowej żołądka jeśli ból występuje po stronie lewej. Ale może być więcej przyczyn. Które dobrze wstępnie zdiagnozuje osteopata. Polecam wizytę u jakiegoś.