Co powoduje powstanie łupieżu tłustego?

Witam Chciałbym się zapytać jakie są przyczyny postawania łupieżu tłustego.Myję włosy 2-3 razy w tygodniu.Łupież mam od dłuższego czasu ok. 2-3 lat.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród przyczyn łupieżu tłustego znajdują się: nadaktywność gruczołów łojowych, schorzenia hormonalne, stosowanie nieprawidłowych kosmetyków, stres, zła dieta oraz grzyby z rodzaju Malassezia. O szczegółach dotyczących możliwości leczenia proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.