Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można zwalczyć tłusty łupież powodujący łysienie?

Witam, mam na imię Andrzej, mam 28 lat i od dłuższego czasu mam tłusty łupież, co powoduje wypadanie moich włosów. Łupież jest koloru białego i mam wrażenie, że jest bardzo silnie przytwierdzony do głowy, a gdy próbuję go wydrapać, to za każdym razem wraz z nim wyciągam włosy. Byłem już u kilku dermatologów i stosowałem się do ich zaleceń, ale niestety nic nie pomogło. Łupież ciągle powraca, a włosy już po jednym dniu od umycia mam tłuste. I zaczynam łysieć. Włosy są bardzo cienkie, a podczas każdego mycia jest ich dość sporo w wannie. Czy można się z tego w jakiś sposób wyleczyć?Bardzo proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Witam serdecznie,
Łupież tłusty niestety bardzo często nawraca. Mimo to chorobę należy leczyć, gdyż może być przyczyną łysienia. W przebiegu choroby może dojść do trwałego wyłysienia. Prawdopodobnie przyczyną dolegliwości jest infekcja grzybicza.
W leczeniu stosowane są płyny, szampony  i kremy przeciwgrzybicze. Konieczna jest ponowna wizyta u dermatologa i włączenie leczenia. Proszę również odpowiednio dbać o włosy - myć je w letniej wodzie, nie nadużywać preparatów do stylizacji, raczej unikać suszenia suszarką.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy