Co powoduje wymioty, brak apetytu i bóle brzucha?

Dzień dobry. Moja mama (50 lat) od kilku tygodni nie ma apetytu, wymiotuje co kilka dni, towarzyszą temu ostre bóle brzucha. Nie zawsze pomaga tabletka przeciwbólowa czy aspiryna, nieraz zwymiotuje kilka razy, zanim jej przejdzie. Oczywiście pójdzie do lekarza, ale co to może być?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak apetytu i wymioty

Ratuje sie tylko tym ze zuje gumy i pije duzo wody by jakos hamować nudnosci .Przez to przestałem jeść sniadania bo rano nie moge nic przełknąć dopiero jem jak przyjde ze szkoły i czas jak już jestem w szkole jakis posilek zjem tylko jesli nie ma jakiegos waznego sprawdzianu . Bardzo prosze o pomoc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Warto skontrolować ogólny stan zdrowia u lekarza internisty.
Choć objawy mogą także wskazywać na zaburzenia lękowe, zwłaszcza, że ustępują choć trochę (możesz zjeść śniadanie), gdy nie masz przed sobą, czegoś co Cię bardzo stresuje.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co może powodować ten brak apetytu?

Dzień dobry, mam 20 lat i od 2 choruje na depresje, przyjmuje od nich leki dodatkowo doraźnie raz na jakiś czas lek nasenny na swoją bezsenność. Od 3 to cisienienmsm zbyt niskie a puls zbyt wysoki 107-117 Od 2-3 miesięcy nie mam apetytu, czasami wręcz jest to Jadłowstręt a czasami zwyczajny brak apetytu, nie odczuwam głodu lub jest on niewielki, potrafię nie jest 24 h, pije słodkie napojojr i kawy. Nie mogę jeść. Z wagi 47 kg doszłam do 42,3. Od tygodnia mam uczucie pieczenia przełyku. Co może bym spowodowane moimi objawami?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,



Nie ulega żadnej wątpliwości, że silny stres może powodować brak apetytu. Jeżeli nie występują po posiłku objawy w postaci nudności, wymiotów, bólów brzucha, zaburzenia rytmu wypróżnień, gorączki lub stanów podgorączkowych, natomiast jedynie uczucie wczesnej sytości to takie uczucie należy prawdopodobnie do objawów dyspepsji czynnościowej, a dokładniej wraz z pełnością poposiłkową do zespołu zaburzeń poposiłkowych. Wspomniane choroby są zaburzeniami czynnościowymi, czyli takimi, w których nie stwierdza się żadnych zmian patologicznych w przewodzie pokarmowym, natomiast uciążliwe dolegliwości często mają podłoże psychosomatyczne. Ogólnie rzecz biorąc, wymienione schorzenia nie prowadzą do poważnych powikłań. Przyczyny, patogeneza i postępowanie w dyspepsji to zagadnienia trudne i wciąż słabo poznane. Wśród ich przyczyn wymienia się zaburzenia czynności ruchowej żołądka, wydzielania soku żołądkowego oraz czynniki psychosomatyczne (chroniczny stres, nerwica, depresja, czynniki emocjonalne). Warto także rozważyć wykonanie gastroskopii w celu wykluczenia organicznych przyczyn braku apetytu. Zwiększone wydzielanie kwasu solnego sprawia, że objętość treści żołądkowej w sprzyjających warunkach cofa się do przełyku, podrażnia błonę śluzową i wywołuje zgagę, czyli uczucie palenia i pieczenia w klatce piersiowej, niekiedy dochodzące aż do przełyku, o którym Pani wspomina na końcu swojej wypowiedzi.



Z wyrazami szacunku,

Mgr Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny i Sportowy

https://mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl 

https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty