Co powoduje zasinienia pod oczami i wpływanie wydzieliny po gardle?

Dzień dobry, od pewnego czasu zauważyłem u siebie następujące objawy: -sino-fioletowe kolory pod oczami, jednak nie pod całymi oczyma a jedynie koło kącików oczu i nosa -spływającą wydzielinę po tylnej ścianie gardła, którą muszę odchrząkiwać/odcharkiwać -dziwny zapach skóry- wydaje mi się, że śmierdzę przypalonką. Co ciekawe, inni mówią mi że tego nie czują. Nie wiem więc czy to nerwica czy skóra wydziela nieprzyjemny zapach. Chciałbym się spytać czy może to być jakaś choroba?

Witam, najczęściej sińce po oczami są objawem niewyspania, przemęczenia, złego odżywiania także stresu.
Jednak może być to czasem objawem jakiejś choroby np. anemii.
Co do zapachu, jeżeli inni tego nie czuję może mieś to podłoże nerwicowe, ale nie musi.
Poszedłbym z tym jednak do lekarza domowego najpierw. Jeżeli badania nic nie wykażą
to do psychoterapeuty albo psychologa. Pozdrawiam