Sińce pod oczami u 18-latki

Witam, mam problem ze sińcami pod oczami i nie mam pojęcia, jak się ich pozbyć ani co jest ich przyczyną. Jestem osobą młodą, nie mam żadnej genetycznej tendencji do nich, wysypiam się, nie jestem alergiczką ani nie korzystam zbyt często z używek, a mimo to przez fioletowe sińce moje oczy wyglądają niemal jak podbite. Co może być przyczyną i co można na to poradzić? Może być to objawem jakiejś choroby?

Dzień dobry,

Przyczyn może być naprawdę wiele. Proszę zwrócić uwagę na tryb życia tj sposób odżywiania się, aktywność ruchową, używki, ilość godzin snu. Proponuję zgłosić się do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów, które mają na celu zmniejszenie widoczności sińców pod oczami.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Po badaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.
Najczęściej stosuje się zabiegi light eyes, dark circle lub mezoterapię.