Bladość, cienie pod oczami i niezdrowy koloryt cery u 28-latki

Witam. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób przywrócić twarzy zdrowy kolor skóry. Dodam że moja cera na twarzy jest blada, mam cienie pod oczami.Może jest to spowodowane brakiem witamin a może jakąś chorobą?Robiłam badanie poziomu hemoglobiny i jest dobry.Proszę o poradę w tej sprawie. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Niezdrowy koloryt skóry, a także cenie pod oczami mogą być wynikiem niewyspania, zestresowania, złej diety - mało warzyw owoców, a mnóstwo żywności przetworzonej, zaparć itp.

Proszę zmienić dietę na zdrową - zawierającą więcej warzyw owoców, a także kaszy. Ponadto proszę pić odpowiednią ilość płynów.
Cienie pod oczami mogą być również wynikiem choroby pasożytniczej - proszę zrobić 3 x kał na pasożyty oraz sprawdzić pracę tarczycy - TSH, fT4, fT3, anty -TPO.

Czy Pani pali papierosy, pje alkohol? Używki również negatywne wpływają na stan skóry.

Witam,

na poprawę cery proponuję zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej.
Badania powinny obejmować również hormony płciowe oraz tarczycę, poziom glukozy we krwi, próby wątrobowe oraz nerki.

Pozdrawiam