Co robić aby poczuć przyjemność z pettingu?

Mam 20 lat,od roku uprawiam petting z chłopakiem. Niestety nie czuje żadnej przyjemności, ani z dotyku łechtaczki ani też z seksu oralnego. Nie robi to na mnie najmniejszego wrażenia, mogłabym w trakcie seksu czytać książkę. Od kiedy byłam mała masturbowałam się jednak było to raczej dlatego że uzależniłam się od tego w dzieciństwie ponieważ wtedy też ni odczuwałam przyjemności. Teraz gdy czasami się dotykam też nie odczuwam przyjemności. Nigdy też nie miałam orgazmu. Czy mogę zrobić coś by odczuwać przyjemność podczas seksu z partnerem

Szanowna Pani,

Petting jest formą aktywności seksualnej, w której nie dochodzi do penetracji. Z Pani listu wynika, że jednak mają miejsca zbliżenia w postaci seksu oralnego w Pani związku.

Czy chce Pani decydować się na seks wyłącznie dla partnera, gdy nie czuje Pani w sobie takiej potrzeby? Zachęcam do uczciwej rozmowy z tym mężczyzną.

Zachęcam Panią do skontaktowania się z lekarzem seksuologiem, który m.in. wykluczy przyczyny hormonalne i psychiczne Pani trudności. Proszę również pamiętać, że presja oraz lęk są wrogami spontanicznej przyjemności i radości. Warto podjąć temat ze specjalistą i dać sobie czas.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online