Co robić po takim ataku drgawek?

Witam, wczoraj otrzymałem atak prawdopodobnie padaczki nigdy wcześniej mnie coś takiego nie spotkało i trochę się wystraszyłem całym faktem, mama mówiła że nie mogła mnie obudzić i to nie były drgawki na całym ciele tylko wygięło mi głowę i mam pytanie czy po jednorazowym ataku gdy inne wcześniej nie występowały powinienem udać się do lekarza, dodam że od tamtego ataku minęło pół doby i już nic złego się nie działo

Witam! Lepiej to sprawdzić! Zawsze zaczyna się od pierwszego ataku. Lekarz POZ zbada fizykalnie i skieruje na podstawowe badania laboratoryjne, potem lub od razu do neurologa. Konieczne badanie EEG i ew. badania obrazowe głowy typu RM lub TK głowy. Nie lekceważyłbym tego incydentu. Powodzenia W. Łuczkowski.