Co robić przy bardzo obitych krwawieniach?
Dzień dobry Mam 40 lat, rodziłam 3 razy naturalnie, porody ok ostatnio 2,5 roku temu, od 1,5 roku przyjmuje tabletki Liberelle od 3 miesiący mam krwawienia nie regularne 2,3 razy w miesiącu bardzo obfite ze skrzepami(wrecz leje mi się po nogach) usg dopochwowe nic nie wykazało, co robić

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
obfite krwawienie, które Pani opisuje może mieć związek ze stosowaną antykoncepcją hormonalną. Proszę poinformować o tych objawach ginekologa, który podejmie decyzję o ewentualnej zmianie sposobu antykoncepcji – tak, aby zminimalizować ryzyko występowania działań niepożądanych.
Obfite krwawienia ze skrzepami mogą być również związane ze schorzeniami układu rodnego. Jeśli jednak badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej można wykluczyć tę przyczynę.
Proszę udać się do lekarza i porozmawiać z nim o swoich uciążliwych dolegliwościach.
Inne pytania o obfite krwawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienia-przy-tabletkach-ovulastan,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienia-przy-tabletkach-lesiplus,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-miesiaczkowanie-przy-tabletkach-teenia,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.