Co robić w przypadku wysokiej prolaktyny i braku sił?

Witam.Co mam zrobić ?Szukam pomocy.Nie mam apetytu od 3 miesięcy chudne,mało pije ,w dodatku mam wysoką prolaktyne,suchość w ustach nalot na języku,od 6 dni dostałam tel Velaxin na depresję,który też podobno podnosi prolqktynę.?nie mogę wstać z łóżka włosy wypadają garściami,pojawiło mi się uczulenie na buzi jakby grzybicze sucha skóra i pogorszył wzrok.choruje również na niedoczynność tarczycy.co robić ?

Witam,

w pierwszej kolejności należałoby skupić się na kwestiach somatycznych: kontrola parametrów hormonów tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz wyjaśnienie przyczyn hiperprolaktynemii (możliwa dysfunkcja przysadki- konieczna konsultacja endokrynologa).
Wypadanie włosów oraz suchość skóry wskazują na objawy niedoczynności tarczycy.
Potwierdzam, iż leki przeciwdepresyjne (w tym wenlafaksyna) mogą podnosić poziom prolaktyny, co jednak zdarza się dość rzadko. Niemniej przy wyjściowo podwyższonej prolaktynie nie można lekceważyć wpływu tego leku na równowagę hormonalną. Poza tym objawy depresyjne mogą mieć źródło właśnie w nieprawidłowościach hormonalnych.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl