Co robić w przypadku zapomnienia o zażyciu tabletek?

Witam, mam 19 lat. Biorę tabletki, ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek, później miałam 7-dniową przerwę i w środę kochałam się z moim partnerem. Po czym w piątek dostałam okres. W środę powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek, jednak zapomniałam wziąć pierwszej tabletki i drugiej też... Zorientowałam się dopiero w piątek i wzięłam dwie tabletki na raz po południu i tą prawidłową z piątku wzięłam o 20 tak jak zawsze brałam. Jednak w piątek, sobotę też miałam stosunek z moim partnerem i on skończył we mnie... Czy jestem w ciąży? Są jakieś szanse ze nie jestem? Pomocy, proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Możliwe jest rozpoczęcie przyjmowania kolejnego opakowania między 2 a 5 dniem cyklu. W takim przypadku przez pierwsze 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcji. Skoro nie zastosowała się Pani do tego zalecenia, a w tygodniu poprzedzającym pominięte tabletki doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość ciąży.

W takim przypadku można zastosować antykoncepcję awaryjną tzw. tabletkę do 72 godz. Bez wątpienia należy wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.