Co robić z bólem pleców okolic nerek?

Dobry wieczór, od pewnego czasu na wysokości nerek z prawej strony, bolą mnie plecy w nocy. Potrafi mnie wybudzić ból podczas spania na wznak, przy spaniu na boki, nie odczuwam żadnych dolegliwości. Na codzień leczę się na niedoczynność tarczycy. Oprócz tego zadnych objawów. Co to może być? Proszę o poradę
KOBIETA, 43 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból pleców, który Pani opisała, zlokalizowany na wysokości nerek, może mieć kilka przyczyn. Mogą to być problemy z nerkami, takie jak kamienie nerkowe, które często powodują ostry, przebijający ból nasilający się w nocy. Inną możliwością są infekcje dróg moczowych, choć zazwyczaj towarzyszą im dodatkowe objawy jak gorączka czy zmiany w oddawaniu moczu. Ból może wynikać również z zapalenia mięśni lub naciągnięcia spowodowanego nieprawidłową pozycją podczas snu.

Wizyta u lekarza będzie kluczowa, aby przeprowadzić dokładniejsze badania, które mogą obejmować analizę moczu, USG nerek, czy badania obrazowe kręgosłupa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-nerek-przyczyny-rozpoznanie-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.