Co robić z ciągłym zmęczeniem i wzrostem wagi?

Dzień dobry, od pół roku czuję przewlekle zmęczenie. Jestem senna cały dzień mimo dobrego snu 7-8 godzin, mam wzdęty brzuch i zaparcia, zimne ręce i stopy, częste bóle głowy ( wydaje mi się że ze zmiany ciśnienia), mimo nieprzejadania się waga wzrosła, a po jedzeniu strasznie mam zachcianki na słodycze. Jakie badania zrobić aby zbadać przyczynę złego samopoczucia?
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Konieczna będzie konsultacja endokrynologiczna. Przed wizytą przydatne będzie oznaczenie TSH, ft3, ft4, morfologii, a także stężenie elektrolitów. Diagnostykę warto uzupełnić o anty-TPO, ASPAT, ALAT, kreatyninę i mocznik Jeżeli (cyt). "wydaje się Pani", że ciśnienie tętnicze krwi jest zmienne, proszę kupić ciśnieniomierz i rozpocząć regularne pomiary. Ciągłe wzdęcia i zaparcia mogą świadczyć o nietolerancjach pokarmowych, niektóre z nich wyrażają się również częstym zmęczeniem. Proszę wdrożyć dietę eliminacyjną (np. na jakiś czas wykluczyć z diety produkty zawierające białka mleka i obserwować samopoczucie). Sugeruję konsultację z dobrym dietetykiem.