Jak walczyć z problemem senności i ciągłym zmęczeniem?

Witam, mam 22 lata i problem z sennością, ciągłym zmęczeniem. Praktycznie odkąd pamiętam byłem nocnym markiem, cierpiałem raczej na bezsenne noce. Nie przeszkadzało mi to nazbyt, preferowałem taki styl życia - pracowałem np. od rana do południa, potem przerwa i w nocy znów pracowałem. Od jakiegoś czasu mój rytm zupełnie się zaburzył (to już pół roku) - jestem senny za dnia, zmęczony. Zasypiam ledwo przykładając głowę do poduszki. Kompletny brak energii. Nie wiem jak ani dlaczego, ale niesamowicie utrudnia mi to funkcjonowanie.

Dzień dobry. Uważam, że najważniejsze to wykluczenie przyczyn fizjologicznych czy neurologicznych. Jeśli te zostaną wykluczone warto podjąć się psychoterapii. Pana objawy mogą mieć wiele przyczyn, począwszy od traum, poprzez początki depresji, do przeżywania wewnętrznych często nieuświadomionych konfliktów. Natomiast pewne jest to, że jeśli nie podejmie Pan leczenia, problemy mogą pojawiać się z coraz większą siłą, aż do momentu, kiedy normalne funkcjonowanie stanie się niemożliwe, bądź będzie wymagało od Pana olbrzymiego wysiłku. Warto więc teraz podjąć się diagnozy, czy psychoterapii. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/