Napady senności w dzień i bezsenność w nocy

W ciągu dnia mam ciągłe napady senności mimo przespanych czasem nawet 12-14 godzin. W pracy jest mi bez przerwy zimno i nie potrafię się skoncentrować. Nie pomagają 5 kaw ani wypicie 4 litrów Coli. Ciągle czuję zmęczenie i senność. Najefektywniej uczę się i pracuję pod kołdrą w łóżku bo tylko tak nie jest mi zimno gdy siedzę. A kiedy przychodzi noc zupełnie nie mogę spać. Muszę brać środki nasenne by zasnąć i być w miarę przytomną rano. Tak jest właściwie od 8 lat ale ten stan się pogarsza.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Napisałaś, że taki stan trwa już od ośmiu lat - czy konsultowałaś się z lekarzem pierwszego kontaktu, aby wykluczyć przyczyny somatyczne? Jeśli nie, to moim zdaniem na początku powinnaś do niego pójść i wykonać komplet badań. Jeśli będą one w normie skorzystaj z pomocy poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Witam serdecznie
W Pani przypadku konieczne byloby na poczatku, jesli nie miala Pani robionych badan diagnostycznych w ostatnim roku, ich wykonanie. Jesli wyniki beda w normie, wskazana jest konsultacja u psychologa, celem okreslenia podstaw Pani zlego samopoczucia i zaburzen rytmu snu.
W trakcie konsultacji psychologicznych zostanie ustalona przyczyna w/w stanu i wskazanie, w jaki sposob moze Pani zmienic ten niechciany stan.
W razie pytan zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie