Dlaczego mam napady senności?

Dzień dobry Moje pytanie dotyczy snu. Rano po przebudzeniu funkcjonuję w miarę normalnie, oczywiście po kawie. Bez niej nie mam chęci do otwarcia oczu. Kolejny kryzys senny przychodzi o godz 12/14. Mam totalny odlot. Moje oczy same się zamykają a mózg wyłącza się samoistnie. Nie mogę normalnie funkcjonować . Choruję na niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i cholesterol. Czy te moje napady senności, mogą być powiązane z chorobami które mam? Dziękuję

Szanowna Pani,

nadmierna senność w ciągu dnia może być wywołana przez bardzo wiele różnych czynników. Wśród nich istotne miejsce zajmuje niedoczynność tarczycy. Również niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego mogą zwiększać poziom zmęczenia i senności w ciągu dnia.

Ponieważ jednak lista potencjalnych przyczyn nadmiernej senności w ciągu dnia jest bardzo długa (obejmuje kilkadziesiąt różnych chorób i zaburzeń) warto osobiście zgłosić się do lekarza z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

raczej nie znajduje się dowodów na interakcje wskazanego preparatu z testem ciążowym. Wykonała Pani dwa rodzaje testów, płytkowe oraz z krwi, jeżeli wszystkie wyniki wyszły negatywnie, to ciążę można najprawdopodobniej wykluczyć.

Dla pewności powinna Pani udać się do ginekologa. Niepokojącym faktem jest też brak miesiączki przez 2 miesiące z rzędu. Możliwe, że wpływa na to przyjmowany przez Panią lek, jednak trzeba to skonsultować ze specjalistą.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani przyczyny braku okresu:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.