Napady płaczu co dwa dni

Dzień dobry. Mam 16 lat i od ok. dwóch miesięcy dzieje się ze mną coś dziwnego. Średnio co dwa dni mam 'napady' płaczu. Płaczę, a w głowie mam najczarniejsze myśli, nawet jeśli nic złego się akurat nie wydarzyło. Poza tym częściej odczuwam zmęczenie, nawet po minimalnym wysiłku. Śpię długo i po 2-3h po obudzeniu znowu jestem senna. Czasem mam wrażenie, że najlepiej by było gdybym nie wychodziła z łóżka. Często też boli mnie głowa i brzuch. To efekt okresu dojrzewania, czy coś poważniejszego?
16 LAT ponad rok temu

Witam,
myślę, że część tego, czego doświadczasz może mieć źródło w w burzy hormonalnej, jaką przechodzisz, ale zaburzenia snu, zmęczenie, płaczliwość mogą również być oznaką depresji. Warto, abyś udała się z dorosłym opiekunem na konsultację psychiatryczną, w celu przeprowadzenia wywiadu i postawienia odpowiedniej diagnozy i ewentualnego leczenia. Nigdy nie można lekceważyć takich objawów.

Witam serdecznie
Gratuluje, iz jest Pani tak bystrym obserwatorem stanu swojego ciala i ducha. Z Pani opisu wynika, iz moze to byc depresja mlodziencza, jakkolwiek dla pelnej diagnostyki konieczne byloby konsultacja osobista z psychologiem, a nie przez internet.
Wskazane symptomy moga byc rowniez powiazane z innymi schorzeniami, ale zeby to powierdzic lub wykluczyc konieczna jest konsultacja ze specjalista.
Domyslam sie, iz Pani rodzice, zauwazyli ze cos niepokojacego sie dzieje i moze warto byloby im poddac mysl o wizycie z Pania u specjalisty psychologa, psychoterapeuty. Byc moze bedzie konieczna farmakoterapia, ale tak jak pisalam, decyzja o leczeniu mozze zosta podjeta po ustaleniu przyczyn i rzeczywistego obrazu objawow.
W razie pytan zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie i zycze polepszenia samopoczucia.