Napady płaczu po ciąży

Mam 27 lat, wspaniałego męża i dwójkę dzieci. Z mężem jesteśmy wobec siebie bardzo szczerzy, pielęgnujemy masz związek, nie kłócimy się. Niestety w połowie ciąży zaczęłam mieć nieuzasadnione napady płaczu,ogromną potrzebę przytulania,zapewnienia o miłości itp. Minęły 3 miesiące od porodu a ja dalej prawie codziennie płacze z byle powodu i nie mogę sama się uspokoić mimo że wiem ze nie ma o co płakać (wsparcie męża pomaga ale tylko na krótko).Czy to mogą być zmiany po ciąży,które same miną?

Witam,
w czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzą liczne zmiany. Wahania poziomu hormonów mogą powodować zmiany nastrojów. Po porodzie mija trochę czasu zanim organizm wróci do równowagi. Trudno w tym momencie jednoznacznie powiedzieć, czy objawy miną samoistnie. Czasami zmiany związane z urodzeniem dziecka, podjęciem ról rodzicielskich itp. powodują trudności. Może rozważyłaby Pani wizytę u psychoterapeuty w celu omówienia sytuacji.
Pozdrawiam.

Poród może być czynnikiem spustowym wyzwalającym zaburzenia psychiczne i to nie tylko ograniczające się do depresji poporodowej. W sytuacji takiej jak tak wskazana jest konsultacja z psychiatrą. Aby móc w pełni opiekować się swoim dzieckiem i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny najpierw konieczne jest zapewnienie komfortu psychicznego matce. Proszę nie lekceważyć swojego stanu.