Przyczyny senności, ciągłego zmęczenia i problemów z koncentracją

Witam, mam problem. Jestem strasznie ospała i po 4 -5 godzinach nawet gdy nic nie robię jestem zmęczona. Najlepiej mogła bym spać nawet 15 godzin na dobe. Nic mi się nie chcę robić. Wole się położyć. Mam problem z koncentracją i nauką. A nigdy tak nie miałam ponieważ jestem dobrym słuchaczem i łatwo wpajam wiedzę. Ostatnio się to zmieniło. fakt dużo piję imprezuje i pale papierosy. Prawie zero ruchu. jem nie stabilnie często w nocy. nie mam diety co zrobic by to zmienic, jakie sa tego przyczyny

Witam, proszę zwrócić się do lekarza. Nadmierna senność, hipersomnie, może mieć wiele przyczyn: choroby somatyczne - ciśnienie, cukrzyca, choroby nerek, wątroby, przewlekłe stany zapalne, niedokrwistość-anemia, bezdech senny, neurologiczne. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71407,hipersomnie-nadmierna-sennosc
Napisała Pani że duże imprezuje, pali papierosy, mało się rusza, nie dba o sposób odżywiania, więc jeżeli zrobi Pani coś aby poprawić higienę życia (zdrowa dieta, regularne posiłki i tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, ograniczenie używek) sytuacja ulegnie zmianie. Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl