Co robić z krostami w okolicy jąder?

Witam serdecznie. Mam 21lat / jestem osobą grubszą ważę 115kg na 181cm wzrostu aktywność znikoma Jaki jest mój problem obok jąder pojawiła sie bardzo silna wysypka (stosowałem już 5/6 maści bez jakiegokolwiek polepszenia, Leki na alergi itp nic nie daje) nie wiem czy to kwestia obtarcia Ud o siebie ze względu na wage czy problem jest gdzie indziej ? liczę na pomoc ! Problem mam od 2 miesięcy ! często mi się tarły uda ! Są ta krosty czerwone (niektóre to az fioletowe) dosłownie przy jądrach po bokach (na samych jądrach nic nie ma)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli stosowane przez Pana maści nie pomogły uporać się z problemem, to warto udać się do dermatologa, który przeprowadzi badanie i zleci odpowiednie leczenie.

Wysypka w takim miejscu może być spowodowana przez wiele czynników. Najczęściej ma ona postać grzybiczą i leczenie clotrimazolem powinno pomóc. Wspomniał Pan, że ze względu na nadwagę może dochodzić do otarcia ud. Obtarte miejsce jest bardziej podatne na zakażenia, ze względu na uszkodzenia skóry. W takim przypadku nadal powinien Pan zasięgnąć porady u dermatologa, który pomoże uporać się z problemami skórnymi, jednak należy także rozważyć zrzucenie wagi, co pozwoli uniknąć w przyszłości podobnych problemów z otarciami. Wysypka może być także spowodowana alergią np. na nowy proszek do prania lub inne detergenty.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-i-zaczerwienienie-w-okolicy-jader

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.