Co robić z raną okolicy paznokcia u dziecka?

Dzień dobry. Syn (7 lat) ma niewielką ranę koło paznokcia na stopie. Narzeka, że go to boli. Ja zwykle stosuję tribiotic i dla mnie w podobnych przypadkach się sprawdza. W ulotce jest niestety napisane, że stosować u dzieci powyżej 12 lat... Czy jest jakaś maść, która mogę w tej sytuacji zastosować???

Ranę należy skonsultować z chirurgiem dziecięcym, konieczne jest przede wszystkim ustalenie jej pochodzenia (prawdopodobnie powtarzalne urazy, wynikające np. ze źle dobranego obuwia, bądź wrośniętego paznokcia). Tribiotic zawiera glikokortykosteroid, antybiotyk i lek przeciwgrzybiczy. W przypadku rany niezakażonej oraz powstającej na tle innym, niż zapalne, leczenie nie będzie skuteczne. Glikokortykosteroidy zawarte w maści mogą wręcz opóźniać gojenie się rany.