Co robić z taką bolesnością brzucha?

Powiększony pecherzyk zołciowy, zlokalizowany wyżej niż powinien być, cieńkoskórny, bez kamieni. Tkliwośc i ból brzucha A także podwyszone próby wątrobie. Co dalej ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

podwyższone próby wątrobowe mogą świadczyć o zaburzeniach pracy tego narządu. Jest wiele jednostek chorobowych, które są powiązane z takimi wynikami. Funkcja pęcherzyka żółciowego jest też ściśle zależna od wątroby. Te dwa narządy muszą ze sobą współpracować prawidłowo, aby wynik badania prób wątrobowych mieścił się w granicach normy. W tej sytuacji warto pomyśleć o wykonaniu dodatkowych badań laboratoryjnych typu morfologia krwi, poziom GGTP. Wykonanie analizy moczu również nie zaszkodzi, a może dać podpowiedź co do funkcjonowania nerek oraz usuwania toksyn z organizmu. Konieczne będzie też przeprowadzenie USG wątroby, aby sprawdzić, czy wyniki badania laboratoryjnego mają jakieś pokrycie w badaniu obrazowym. Lekarz przeprowadzający badanie, na pewno widząc obraz na monitorze ultrasonografu, zasugeruje dalsze postępowanie i ewentualnie dodatkową diagnostykę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/chora-watroba

https://portal.abczdrowie.pl/chora-watroba-objawy-profilaktyka

https://portal.abczdrowie.pl/proby-watrobowe-charakterystyka-i-przygotowanie-do-badania-normy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty