Co robić z tym bólem okolicy piersi?

Witam. Od wczoraj rana odkąd wstałem czuje taki kujący ból w okolicy prawej piersi ból czuć nad piersią. Ból powiększa się gdy próbuje wziąć głębszy wdech lub pochylam się/przykucam. Nie mam kaszlu lekki katar. Temp. 36.9
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W tej sytuacji powinien zgłosić się Pan najpierw do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, którzy będą mogli zlecić Panu podstawowe badania. Jeżeli uznają, że Pana stan jest niepokojący, skierują Pana do konkretnego specjalisty np. pulmonologa itp.

Ból z prawej strony klatki piersiowej może pojawić się przy wielu schorzeniach, dlatego trudno wskazać jednoznacznie na źródło jego pochodzenia bez zrobienia szczegółowych badań. Dolegliwości mogą mieć związek z nieprawidłowościami w obrębie dróg oddechowych, np. oskrzeli. Być może dopiero powoli rozwija się u Pana jakaś infekcja.

Taki ból może promieniować także np. od układu pokarmowego. Ból odczuwany w tej części ciała nierzadko jest również nerwobólem. Czasami może pojawić się także z wyniku nieprawidłowego ułożenia ciała itp. Jeżeli dolegliwości nadal będą utrzymywać się w najbliższych dniach, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Być może konieczne będzie wykonanie rtg klatki piersiowej. W razie potrzeby lekarz może zlecić także inne niezbędne badania.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu dostępnego na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera więcej szczegółowych informacji na temat dolegliwości bólowych z prawej strony klatki piersiowej: https://portal.abczdrowie.pl/bol-po-prawej-stronie-klatki-piersiowej

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-klatki-piersiowej-z-prawej-strony https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-prawej-strony-klatki-piersiowej-przy-oddychaniu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-bolu-po-prawej-stronie-klatki-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.