Co robić z tym bólem po złamaniu zęba?

Witam. Mam pewien problem. Złamał mi się ząb, górna siódemka z prawej strony. Miałam wizytę u stomatologa, który wyczyścił próchnicę z tej 7 i jeszcze 6, która obok była również zarażona. Mam problem ze stawem skroniowo żuchwowym. Cierpię na bruksizm.(Mam szynę relaksującą).Nie byłam w stanie na wizycie szeroko otwierać buzi i dentysta naciągał mi palcami jakby próbując otworzyć mi szerzej, aby móc dostać się tam wiertłem. Od tamtej pory, czyli od około miesiąca jak tylko zeszło znieczulenie pojawił się potworny ból. Boli mnie żuchwa, głowa, ucho, rozpiera w zębach. Wszystko z prawej strony. Ból jest naprzemienny, w różnych miejscach. Momentami bardzo silny, zgłosiłam to dentyście, ale nic mi nie odpowiedzial jak tylko, że może to być od stawu. Czy mogę coś zrobić, aby złagodzić ten ból? Nie chcę cały czas brać tabletek p.bólowych :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że mogło dojść do urazu stawu żuchwowego. W takim przypadku często pojawia się ból w obrębie głowy, szyi i twarzy, pojawiają się również problemy z przełykaniem, mówieniem, a także często występuje ślinotok.

Warto wykonać RTG szczęki z wyszczególnieniem stawów żuchwowych. Powinna Pani także, jeżeli dentysta nie potrafi pomóc, udać się do ortodonty, który będzie w stanie zdiagnozować uraz i zaproponuje dalsze leczenie.

Więcej informacji powinna Pani znaleźć w materiale, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-stawu-zuchwowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.