Co robić z tym bólem w nadbrzuszu?

Od kilku tygodni odczuwam co jakiś czas ból w nadbrzuszu. Jest to ból jakby ktoś mnie mocno ścisnął i promieniuje do pleców. Taki atak trwa czasem kilka minut I nie wymaga zażycia leków przeciwbólowych a czasem kilka godzin. Doraźnie pomaga wypicie czegoś ciepłego. Jestem szczupła, odżywiam się zdrowo, nie nadużywam alkoholu. Czym może być spowodowany taki ból? Wystarczy zrobić USG jamy brzusznej czy lepiej gastroskopię?

Proszę zgłosić się do lekarza POZ i powiedzieć:

-czy pojawienie się dolegliwości ma związek z porą przyjmowania posiłków,

-czy ból nasila się po spożyciu produktów z określonej grupy (prod. zbożowe, mleczne itd.),

-czy pozycja ciała ma wpływ na występowanie bólu,

-czy zmienił się kolor i konsystencja stolca,

-czy wystąpienie dolegliwości poprzedzone było stosowaniem jakiegoś leku.

Pozdrawiam

Proszę zgłosić się do lekarza POZ i powiedzieć:

-czy pojawienie się dolegliwości ma związek z porą przyjmowania posiłków,

-czy ból nasila się po spożyciu produktów z określonej grupy (prod. zbożowe, mleczne itd.),

-czy pozycja ciała ma wpływ na występowanie bólu,

-czy zmienił się kolor i konsystencja stolca,

-czy wystąpienie dolegliwości poprzedzone było stosowaniem jakiegoś leku.

Pozdrawiam