Co robić z tym ciągnącym bólem brzucha?

Witam. Mam 34 lata. Od sześciu miesięcy bezskutecznie staram się o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 11.06.2021. Współżyłam 19.06, 20.06, 23.06, 25.06. Cykle mam pomiędzy 26-29 dni. Obecnie od dwóch dni mam mleczno - żółty śluz w dużej ilości. Nic mnie nie piecze, nie swędzi, nie mam upławów. Mam ciągnący ból brzucha. Co to może być? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciągnący ból brzucha może mieć wiele przyczyn, niekoniecznie związanych z ciążą. Wśród nich wyróżnić można infekcje intymne, torbiele jajnika czy problemy z układem moczowym. Dobrze więc byłoby udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania, zwłaszcza jeśli dolegliwości te będą utrzymywały się dłużej.

Oczywiście uczucie ciągnięcia w brzuchu pojawia się także w przypadku ciąży, na skutek rozciągania macicy. Aby zweryfikować, czy doszło do zapłodnienia dobrze by było wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Na test z moczu jest być może za wcześnie, gdyż najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki, ale test beta-HCG może Pani wykonać już teraz.

Podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziwne-ciagniecie-w-brzuchu-i-odbijanie-sie-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-ciagniecia-miesnia-brzucha, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagniecie-brzucha-w-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.