Co robić z tym opóźnieniem miesiączki?

Dzień dobry. Opóźnia mi się miesiączka już bardzo długo. Jednak nie zwracałam na to uwagi, ponieważ mam zespół policystycznych jajników i często tak jest. Wczoraj myślałam, że już dostałam okres, ale był to tylko standardowy śluz z krwią, dziś już go nie ma. Nie miałam żadnych objawów (tzn. bólu brzucha, piersi etc.). Robiłam 2 testy ciążowe i też nic. Co to może oznaczać? Powinnam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że przy zespole policystycznych jajników miesiączki bywają nieregularne. Śluz zabarwiony krwią nazywany również plamieniem pojawia się zarówno u kobiet zdrowych, jak i z powodu zaburzeń hormonalnych.

W pierwszym przypadku może on występować podczas owulacji lub w przypadku zapłodnienia. Jeśli wykluczyła Pani ciążę przy pomocy testów ciążowych, to możliwe, że w tym czasie doszło u Pani do owulacji i stąd ten śluz. Inną przyczyną jest po prostu schorzenie, o którym Pani wspomina, a więc zespół policystycznych jajników.

Zachęcamy do wizyty u ginekologa. Zespół policystycznych jajników może wymagać wdrożenia farmakoterapii, dzięki której unormują się Pani cykle miesiączkowe.

Więcej na temat plamienia zamiast okresu przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.