Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym pieczeniem pochwy?

Jestem tydzień po stosunku z gumka, Od paru dni swędzi i piecze mnie pochwa, byłam dzisiaj w aptece i Pani dała mi Gynoxim Optima. Przed zastosowaniem zauważyłam podcierając się ze ze śluzem były również skrzepy krwi, ale za jakaś godzinę już nie było ich, wiec użyłam leku, niestety nie włożyłam tej kapsułki za głęboko bo nie mogłam i po 2h obudziłam się ze strasznym uczuciem świądu, co to może oznaczać czy mogę dalej przyjmować ten lek?
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli przyczyną świądu i pieczenia pochwy jest reakcja alergiczna, na co wskazywałaby Pani wypowiedź, to lek Gynoxin nie będzie skuteczny. Natomiast w przypadku gdyby doskwierała Pani infekcja intymna o podłożu grzybiczym lub bakteryjnym, to niewykluczone, że nasilenie dolegliwości nie ma związku z zastosowaniem leku. O infekcjach intymnych może Pani przeczytać pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-jak-sie-ich-ustrzec.

Niemniej warto skonsultować się z ginekologiem, do czego zachęcam Panią, ponieważ konieczne jest ustalenie pochodzenia skrzepów krwi – przy infekcji grzybiczej, dla której uczucie świądu jest typowe, krwawienie nie występuje. Na wszelkie wypadek proszę nie stosować leku Gynoxin – przynajmniej dopóki nie zostanie wykluczona alergia.

O alergii na lateks traktuje nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lateks.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy