Co robić z tym silnym świądem po zastosowaniu Gynazolu?

Witam. Zaaplikowałam na nic lek gynazol i prawdopodobnie wystąpiły skutki uboczne ponieważ swędzenie nasiliło się dużo bardzie, do takiego stopnia ze nie mogę w nocy spać. Co mam dobić? Czy to minie i kiedy ? A jak nie czy mam się tego jakoś pozbyc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jednym z działań niepożądanych leku Gynazol jest swędzenie oraz pieczenie w okolicy pochwy i sromu. Ponadto mogą pojawić się dolegliwości bólowe oraz opuchlizna. Nierzadko dochodzą do tego skurcze i bóle brzucha.

Lek ten, tak jak i wszystkie inne medykamenty, może również doprowadzić do reakcji alergicznej, której objawami są: pokrzywka, zmiany skórne, zaczerwienienie czy łuszczenie skóry.

Jeśli skutki uboczne nie znikną w ciągu doby należy zaprzestać stosowania Gynazol oraz skonsultować się ze swoim lekarzem w celu zmiany leku.

Więcej informacji na temat kremu dopochwowego Gynazol znaleźć można w artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/gynazol-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.