Dlaczego pomimo leczenia pochwa dalej boli?

Dzień dobry byłam u Ginekologa okazało się że mam infekcje intymna dostałam lek Gynazol krem do pochwowy wstrzyknelam go ale co drugi dzień dalej boli mnie pochwa i piecze w środku czy lek nie działa ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Gynazol to krem dopochwowy przeznaczony do miejscowego leczenia zapalenia sromu i pochwy spowodowanego przez drożdżaki Candida albicans.

Zgodnie z informacjami, które można znaleźć w ulotce leku, Gynazol może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych. Wśród nich wyróżnić można wspomniane przez Panią uczucie pieczenia, dolegliwości bólowe w obrębie sromu lub pochwy, skurcze w podbrzuszu oraz opuchliznę okolic intymnych. Jednocześnie istnieje możliwość pojawienia się dwóch objawów i więcej.

Symptomy te mogą przypominać kliniczne objawy grzybiczego zakażenia pochwy czy sromu, dlatego jeśli nie ustąpią podczas leczenia, to proszę jak najszybciej kontaktować się z lekarzem.

Krem Gynazol utrzymuje się w pochwie przez 4 dni, natomiast jego substancja czynna uwalniana jest aż przez 6 dni. W związku z tym, aby odczuć poprawę, potrzeba kilku dni.

Szczegółowe informacje na temat leku Gynazol zostały zawarte w opisie dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/gynazol-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.