Co robić z tymi objawami po podaniu botoksu?

Dzień dobry, W piątek wieczorem miałam podany kwas hialuronowy 1ml w brodę divavia i neuramis w usta ml, i botox na czoło. W sobotę wieczorem zaczął się u mnie problem z gardłem zaczerwienienie, uczucie ciągnięcia i delikatny obrzęk na szyi. Po wizycie u lekarza stwierdził on że to angina, mam przepisany dalacin c 300 mg niestety nie czuję poprawy. Nadal czuję obrzęk na szyi i zaczyna on łączyć się z policzkiem, ogólnie towarzyszy mi uczucie odrętwienia na twarzy i szyi. Dodam że miejsca w których były wykonywane zabiegi nie wyglądają źle. Broda czy usta delikatnie opuchniete, mało zauważalne. Dodatkowo botox tu opuchlizna delikatnie wchodząca na nosek, podejrzewam że dlatego że wcześniej był podany na nosek kwas (w marcu). Zastanawiam się czy mój stan jest na pewno spowodowany anginą czy może powikłaniem po zabiegu? Dodatkowo czy jeżeli to rzeczywiście angina to czy dalacin jest tu na pewno dobrym rozwiązaniem? A także czy wolno mi zarzywać taki antybiotyk po zabiegach botoxu i kwasu? Będę wdzięczna za fachową odpowiedź. Pozdrawiam

Proszę pilnie zgłosić się na osobistą wizytę do lekarza, który wykonał u Pani zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W zależności od wyniku badania fizykalnego będzie można podjąć dalsze kroki. Bez zbadania Pani nikt nie jest w stanie pomóc.