Co robić z tymi objawami u 7-miesięcznego dziecka?

Mam 7 miesiecznego chlopca wlasnie dzis gdzieś tak od 3 godzin trochę ciezko oddycha i rusza mu sie caly brzuszek jest drazliwy i nie moze zasnac co mam zrobic

Redakcja abcZdrowie

Witam, witam, niestety konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska – proszę zadzwonić do swojego pediatry lub na izbę przyjęć. Dziecko powinien obejrzeć i osłuchać lekarz. Bez tego trudno cokolwiek sugerować. Może Pani policzyć oddechy – powinno być ich około 60 na minutę. Jeśli jest mniej, a dodatkowo pojawiają się inne objawy, należy podjąć stosowne kroki – nie warto zwlekać. Więcej w artykule: https://parenting.pl/oddech-niemowlaka. Niestety trudności w oddychaniu mogą sygnalizować bardzo poważne problemy – mam tu na myśli infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzelików czy płuc. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.