Co robić z utrzymującym się ropniem na dziąśle?

Witam! Miesiąc temu koło zepsutej dolnej szóstki utworzył się niebolesny ropień,przez który spuchł mi policzek.W zeszły piątek byłam na ekstrakcji tego zęba, dziąsło ładnie się goi,nie mam goraczki ani dolegliwości bólowych natomiast nadal utrzymuje się ropień i obrzęk policzka.Ropień ma takie same rozmiary jak przed ekstrakcją zęba.Po ekstrakcji stomatolog przepisał mi antybiotyk,jednak powiedział abym zaczęła go stosować dopiero gdyby zaczęło się dziać coś niepokojącego typu ból czy goraczka.Czy powinnam rozpocząć antybiotykoterapię w związku z nadal utrzymującym się ropniem czy czekać aż sam zniknie?
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Ropień wskazuje na obecność infekcji, która może wymagać leczenia antybiotykami. Chociaż ból i gorączka są ważnymi objawami, które mogą wskazywać na konieczność natychmiastowego rozpoczęcia antybiotykoterapii, obecność ropnia może być również sygnałem, że infekcja wymaga leczenia farmakologicznego.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby dokładnie ocenić sytuację i uzyskać zalecenia dotyczące dalszego postępowania. Lekarz będzie w stanie ocenić stopień infekcji i zdecydować, czy antybiotykoterapia jest konieczna w Twoim przypadku. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie zmiany w objawach i regularnie informować stomatologa o ich występowaniu.

Leczenie kanałowe Białystok