Co robić, żeby całkowicie wyleczyć drogi oddechowe?

Witam. Otrzymałam diagnozę: "Sylwetka serca i krążenie płucne w granicach normy. Resztkowe zmiany miąższowe w polu środkowym płuca prawego.Dyskretnie wzmożony rysunek okołooskrzelowy w dolnej cz. płuca prawego. Kąty p-ż wolne. " -Co to oznacza? Czy to już koniec choroby i tylko świadectwo, że była, czy jeszcze niedoleczone płuca/oskrzela? Co robić, żeby całkowicie doleczyć drogi oddechowe? Mam zalecony odpoczynek i przebywanie w ciepłym. Czy to wystarczy? DZIĘKI =)

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy kiedy zostało zakończone leczenie. Zmiany w płucach na zdjęciu RTG mogą utrzymywać się jeszcze przez jakiś czas po zakończonym leczeniu. Czy koniec choroby konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego aby móc coś więcej powiedzieć. Na podstawie samego opisu nie można tego stwierdzić. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego.