Co spowodowało rozchwianie dolnych jedynek i dwójek?

Witam. Mam 23 lata i od pewnego czasu chwieja mi sie dolne jedynki i dwojki. Na poczatku byla nadwrazliwosc na cieplo, zimno a nastepnie niesamowity bol. Lekarz dentysta zalozyl szyne na miesiac, jednak po jej zdjeciu zeby nadal sie ruszaja i twierdzi ze wszystko z nimi wporzadku i trzeba czekac. Zdjecie rtg rowniez niczego nie wykazalo. Prosze o porade, jaki moze byc powod rozchwiania zdrowych zebow? Boje sie, ze z czasem moga mi one wypasc.

Dzień dobry,
jeżeli zęby są tak rozchwiane, że trzeba było założyć szynę to rzeczywiście trzeba podjąć energiczne kroki dla ich ratowania. Przyczyną rozchwiania może być stan zapalny przyzębia, cienki biotyp dziąsła, powiązany z bardzo cienką kością wyrostka, bez stanu zapalnego, budowa dziąseł wraz z wiązadełkami, a także przciążenie przy ruchach żuchwą. Jest Pani bardzo młoda i doskonale rozumiem, że niepokoi się Pani o swoje przednie zęby. Należy dalej, aż do skutku szukać przyczyny problemów i ją zlikwidować.